ATÖLYE & SEANS

HATHA YOGA

Yoga Hindistan’da doğan kadim bir felsefedir ve o zamandan bu zamana fiziksel uygulamaları yıllar içerisinde şekillenmeye devam etmiştir. Fiziksel bedenle çalışarak daha zor ulaşılan ruhsal ve zihinsel alanları etkiler. Süreçte büyüyen öz farkındalık alanından sağlıklı bütün bir birey doğar. Yoga birleşme veya kavuşmak anlamına gelir. Ruhu, zihni ve bedeni hizalar ve bireysel nefs üzerinde kontrol kazanarak evrensel yüce ruhla “birleştirmeye” çalışır. “Ha”nın Güneş, “ta”nın ise ay anlamına geldiğine inanılır. Sonuç olarak Hatha Yoga sizde güneş ve ay enerjilerinin dengesini sağlamak içindir.

HATHA YOGA

Yoga Hindistan’da doğan kadim bir felsefedir ve o zamandan bu zamana fiziksel uygulamaları yıllar

içerisinde şekillenmeye devam etmiştir. Fiziksel bedenle çalışarak daha zor ulaşılan ruhsal ve zihinsel

alanları etkiler. Süreçte büyüyen öz farkındalık alanından sağlıklı bütün bir birey doğar. Yoga birleşme

veya kavuşmak anlamına gelir. Ruhu, zihni ve bedeni hizalar ve bireysel nefs üzerinde kontrol kazanarak

evrensel yüce ruhla “birleştirmeye” çalışır. “Ha”nın Güneş, “ta”nın ise ay anlamına geldiğine inanılır.

Sonuç olarak Hatha Yoga sizde güneş ve ay enerjilerinin dengesini sağlamak içindir.

Hatha Yoga geleneksel yoga yöntemlerinin bütüncül bir dönüşüm aracı olmasının yanında, beden hareketine ve nefese farkındalık getirerek duygu, zihin ve beden bütünlüğü sağlayarak bireyin veya grubun ihtiyaçlarına göre bilinçli fiziksel hareket disiplinlerinin harmanlanmasıdır. Hatha Yoga asanalar (duruşlar), pranayama (nefes egzersizleri) ve yoga Nidra’dan (meditasyon) oluşur.

HATHA YOGA’NIN FAYDALARI NELERDİR?

SEANS SIRASINDA VE SONRASINDA NELER BEKLEMELİYİM?

Çeşitli yoga duruşları öğrenmek ve bunlarda derinleşmenin yanı sıra bedenimiz ve nefesimiz ile yeniden bağ kurmayı öğrenmeyi ve kendinize dair farkındalıklar edinmeyi bekleyebilirsiniz. Yeni başlayanlar duruşların yapısı hakkında bilgi edinirken, ileri düzey katılımcılar ise hizalama, incelik ve güç konulardaki çalışmalarında derinleşeceklerdir.

HATHA YOGA KİMİN İÇİNDİR?

Hatha Yoga stres ve odaklanma sorunu yaşayanlar için ve gevşeme teknikleri ile sinir sistemini dengeleyerek daha uyumlu bir yaşam yaratmak isteyenler herkes için uygundur. Hangi yaşta olursanız olun, yavaş tempolu egzersizleri nefes teknikleri ile birleştirmek istiyorsanız Hatha Yoga sizin için doğru bir seçimdir.

saat

SEANS SÜRESİ

Yoga uygulamaları grubun veya kişinin özel bir seans tercih etmesi durumunda odak ve ihtiyaçlarına göre 60-90 dakika arasında değişebilmektedir.

İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN