HAKKIMIZDA

Vibe to BE ailesi olarak bizler, inşa etmek istediğimiz geleceğin sorumluluğunu alarak

kendi hayatlarımızın lideri olmamız gerektiğine inanıyoruz.

Bu inançla yürüdüğümüz yolda paylaştığımız yeteneklerimizle, birlikte çalıştığımız kişilerin

kendi içlerindeki “yeni” olanı keşfederek daha yüksek potansiyelleri ile uyumlanmalarına

ve hem kendileri, hem de çevreleri için yeni bir gelecek olasılığını harekete geçirmelerine destek oluyoruz.

Vibe to BE ailesi olarak bizler, inşa etmek istediğimiz geleceğin sorumluluğunu alarak kendi hayatlarımızın lideri olmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu inançla yürüdüğümüz yolda paylaştığımız yeteneklerimizle, birlikte çalıştığımız kişilerin kendi içlerindeki “yeni” olanı keşfederek daha yüksek potansiyelleri ile uyumlanmalarına ve hem kendileri, hem de çevreleri için yeni bir gelecek olasılığını harekete geçirmelerine destek oluyoruz.

vibetobe-design-2

Ses Banyosu ile öz potansiyelimizi canlandırır.

Nefes çalışması ile anın gücüyle buluşturur.

Mental koçluk ile bakış açımızı esnetir.

Yoga ile dengeye gelmeyi sağlar.

Meditasyon ile zihnimizi berraklaştırır.

Öz Liderlik programı ve Dreamer to Achiever Atölyeleri ile içimizdeki lideri uyandırır.

BİLLUR KURT AYAN

KURUCU

Klinik Psikolog, Meditasyon Eğitmeni & Sesle Meditasyon Uygulayıcısı

Ben kimim? Bu soruyu sormaya devam ederek yürüyen dönüşüm yolunun yolcusuyum. Niyetim bu yolu beraber yürümek, yürürken birlikte dönüşmek. 1985 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokuldan beri heykel yapıyorum.


Heykel en değerli ifade araçlarımdan biri oldu hep. Koç Üniversitesi’nde Psikoloji okuduktan sonra sanat ve psikolojiyi birleştirme isteğiyle New York, The New School’da Yaratıcı Sanatlar Terapisi Programını tamamladım. Sonra Bilgi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını bitirdim. 10 sene boyunca çocuklar ve aileler ile çalıştım. Odak noktam travmaları dönüştürmek oldu.


Kendi terapi sürecimde meditasyon ile tanıştım ve derinleşme isteğiyle Ezgi Sorman’ın Meditasyon Eğitmenlik Eğitimine katıldım. Ezgi’yle titreşimlerin şifasıyla dönüşme yolculuğu, sesle şifa eğitimi yolunu açtı. Bu yolculuk hala devam etmekte.

Vibe to BE ile olan birlikteliğimde dönüşüm aracı olarak titreşimimizi yükseltecek araçları bütünsel bir şekilde kullanıyor ve paylaşıyorum.

TANKUT AYAN

KURUCU

Mental Stratejist & Eğitmen

Her insanın içerisinde keşfedilmeyi bekleyen daha yüksek bir potansiyel olduğu ve bunu ortaya çıkarabilmenin tamamen kişinin kendine özgü olduğu fikri, beni kendi potansiyelimi keşfetme yolunda heyecanlandıran ve içsel yolculuğumu başlatan fikir oldu.

Bu fikrin ışığında ilerlediğim yolculuk, özsel yeteneklerimi ortaya çıkarmama ve bu yeteneklere paralel bir hayat tasarlayarak diğer insanların da kendilerini keşfetmelerine yardımcı olabileceğime dair bir inanç oluşturdu. Bu inanç üzerine inşa edebileceğim bir gelecek fikri ile 2009 yılında Türkiye’ye döndükten sonra tamamladığım
eğitimlerin ardından 2010 yılında profesyonel anlamda yolculuğuma başladım.

Kendi yolculuğum sürecinde yaptığım çalışmalar ve edindiğim deneyimlerin beni getirdiği ortak bir nokta vardı; kişilerin kendi hayatının sorumluluklarını alabilmesi. Benim için öz liderlik fikrini doğuran bu anlayış, kişilerin kendi hayatlarının lideri olabilmelerini destekleyen farklı atölye çalışmaları ve bireysel seanslardan oluşan Dreamer to Achiever eğitim programını geliştirmemi destekledi.

2010 yılından bu yana; gerçekleştirdiğim eğitimler, atölye çalışmaları ve bireysel seanslar ile birlikte çalıştığım kişilerin özlerinde bulunan lideri uyandırarak, kendilerinde ve dünyada görmek istedikleri değişimi yaratmalarına, grupların ve kurumların ise sürdürülebilir bir gelecek oluşturmalarına destek oluyorum.

2018 yılından itibaren, çalışmalarımı kurucusu olduğum ve verdiği bütünsel hizmetler ile bireylerin ve şirketlerin daha iyi bir gelecek olasılığını harekete geçirmelerini destekleyen Vibe to BE ile birlikte yürütüyorum.

Arzu Rezzan Sunam

Yoga Eğitmeni

İlk kez yaklaşık 20 yıl önce aylarca para biriktirerek gittiğim interrail sırasında bedenimi gezmelere götürüp zihnimin orada olmadığını anladığımda bu yolculuğun ihtiyacı belirdi… Yaklaşık 12-13 yıl önce de ilk kez yoga asana pratiği yapmaya başladım. Yoga zihnimi ana davet etmek, iç sesimi duymak konularında hissettiğim ihtiyaca cevap veren bir araç oldu ilk etapta. 2010 yılında Zeynep Aksoy ve Zeynep Çelenden aldığım Hocalık eğitimi ile de bu kez, özellikle verdiğim dersler sırasında her an anda kalmak hocalığı çok çabul benimsememe neden oldu. Hocalık yolunda aldığım çeşitli eğitimler, meditasyon ve farkındalık yolunda pek çok çalışmayla yolculuk devam ediyor.

 

Nisan 2011’de kuruluşundan itibaren Nefess Yoga’da dersler vermeye başladım ve Nisan 2012’den itibaren de Nefess Yogaya ortak oldum. Yoga dersleri vermeye devam ederken bir yandan da Nefess’in çizgisini bozmadan aile sıcaklığında bir yoga okuluna dönüşmesi yolunda çalışıyorum.

2011 yılından itibaren “Kendi Yoga Uygulamama Başlamak” başlıklı kendi kendine yoga yapmak isteyenlere yönelik haftasonu atölyeleri düzenliyorum ve yine 2013 Yaz başından beri yaz kampları düzenliyorum. Mart 2016 itibariyle Yelina ile Temel Hatha Yoga Hocalık Eğitimi vermeye başladık ve bugüne kadar 100e yakın yoga uzmanı yetiştirdik.

Derslerimde öğrencilerimin yoga asanalarını bedenleriyle öğrenmelerini sağlayacak kadar tekrar, sinir sistemlerini rahatlatıp “an”a getirmeye yardımcı olacak akışlar, sınırlı konfor alanlarından çıkmalarına yol açacak kadar güç unsuru aynı zamanda kendi bedenlerini, nefeslerini, zihinlerini farketmelerini sağlayacak kadar sessizlik olmasına özen gösteriyorum.

Dora Bakan

Kurumsal İletişim & Sanat Yönetmeni

2010 yılına başladığım reklam ve tasarım kariyerimde Media Turgul, Leo Burnette, Metin Gürsoy PR & Marketing gibi bir çok köklü ajansta çalışma fırsatı buldum. Daha sonrasında ortağı olduğum bir ajansta Kreatif Direktörlük pozisyonunda yer aldım. Farklı sektörlerde hizmet veren bir çok marka ile birlikte sonuç odaklı yaratıcı iletişim stratejileri ve tasarımları hayata geçirdim.

Vardha

Nefes Eğitmeni

2002 yılında meditasyon ve kendini keşfetme sürecine başladı. Aktif meditasyon ve meditatif terapinin yanı sıra diğer meditasyon geleneklerine de başlayan Vardha yıllar boyunca farklı nefes çalışmaları deneyimledi (Diamondbreath, Biyo-dinamik Nefes, Yeniden Doğuş Nefsi, Holotropik Nefes, Pranayama ve diğerleri) ve kişisel dönüşüm çalışmasına nefesin nasıl dahil edileceğine dair kendi görüşünü oluşturdu. Byron Katie’yle ilk defa görüştüğü 2005 yılından itibaren Byron Katie Çalışması pratiği olan “The Work” ü düzenli olarak sürdürmekte olan Vardha Katie’nin Okulu’nun ve İnzivalarının pek çoğuna katılmış, buralarda çalışmıştır. Sonrasında NLP, Transomatik Diyalog/Trans, Rüya Diyalogu/Trans, Bardo Karmic Geçmiş Hayat Regresyonu, Iyengar Yoga, Sistemik koçluk ve organizasyonal gelişim, Öğrenme Koçluğu, Çeşitli Karakter Modelleri (ör. DISC, Graves Değerleri, Reich’cı Karakter türleri) Reiki ve diğerleri hususunda da deneyim ve vasıf kazanmıştır ve özel seanslar vermektedir. Dünya çapında, tam zamanlı kolaylaştırıcı olarak tek tek bireylerle olduğu kadar gruplarla ve organizasyonlarla da çalışmaktadır. Yaşamın her alanından insanla bir araya gelme, kişinin kendi içsel bilgeliğiyle yeniden bağlantı kurma fikrini uygulama ayrıcalığına nail olmuştur.

İrem Greenfield

Hatha, Vinyasa, Kundalini Yoga Eğitmeni

2007 yılından beri uyguladığım Hatha Yoga, Vinyasa Yoga ve Kundalini Yoga eğitmenliklerimi Vibe to BE bünyesinde sunacağım. Derslerimde neşe ön planda olmakla beraber Yoga’nın şifası ögrencilerime aktarmak istediğim en önemli noktadır.
Sivananda okulundan aldığım ilk eğitmenlik eğitiminin ardından dünyaca tanınan pek çok eğitmenle çalışma fırsatı buldum. Amerika’da yaşadığım yıllarda Vinyasa ekolünden Sadie Nardinie ve Jason Crandell ile çalıştım. Glenn Black ile Iyengar methodu ile tanışıp, Janice Clarfield
ile hamile yogası eğitimi aldım. Son 8 senedir Türkiye’de yaşamaktayım. Bu yıllar içinde Kundalini Research Institute (KRI) onaylı Kundalini Yoga eğitmenlik eğitimini tamamladım.
Om Yoga Merkezi, Hariom Yoga Merkezi ve Ege Yoga Dernegi ile beraber workshoplar, inzivalar ve Yoga uzmanlık programları düzenlemekteyim.

Ulli Allmendinger

Msc Ayurveda, Ayurvedik Yemek Yapma Ve Beslenme, Ayurvedik Danışman, Fitoterapist Ve Yoga Terapisti

Ayurveda öğrenimini 2003 yılından beri Amerika ve Hindistan’da Dr. Subhash Ranade, Dr. Avinash Lele, Dr. Robert Svoboda ve yakın geçmişte de Dr. Vasant Lad gibi ünlü öğretmenler ile sürdürmüştür. Ulli, New Mexico’daki Ayurveda Enstitüsü’nde Dr. Lad’ın iki senelik tam zamanlı programını bitirmesinin yanında, Ayurvedik Bilimler üzerine yüksek lisans öğretimini de Florida’daki IVHU’da tamamlamıştır.
Ulli ayrıca ünlü bitkisel tedavi uzmanı ve yazar Karta Purkh Singh Khalsa ile PitoTerapi üzerine de çalışmıştır. Ulli, 2007’de de Seattle’da Profesyonel Herbalistlik derslerini tamamlamıştır. Amerika’nın Herbalistler Birliği’ne de üyedir.
New York’ta başarılı bir gazetecilik hayatını geride bırakmasına rağmen düzenli olarak Yoga Journal Türkiye gibi Ayurveda ile ilgili yayınlara katkıda bulunmaktadır. 2017 Doğan Egmont Yayıncılık ile Ayurveda kitabini çıktı. Şu anda, Ulli Ayurveda’da (www.ulli-ayurveda. com) kişiye özel hayat tarzı, diyet ve bitkisel şifa danışmanlığı yapmasının yanı sıra AyurYoga terapisi, Ayurvedik beslenme ve yemek yapımı üzerine İstanbul’da seminerler de vermektedir.

 

Sibel Lakshmi Güngör

Hatha Yoga Eğitmeni

1987 yılında İstanbul’da doğdum. İnsana, zihnine ve bilinç gibi konulara çok meraklıydım, bildiğimizden çok daha fazlası olduğumuza inandım. Peki bunu nasıl keşfedebilirdim?
Yoga felsefesi ile bu merakım ve sahip olduğum birkaç rahatsızlığı nasıl iyileştirebilirim arayışı sayesinde tanıştım. Kısa bir süre sonra kendimi Hindistan’ın kollarında ve ardından doğa ile daha derinden bağ kurduğum bir alanda çalışırken buldum.
Niyetim, yaşamın çok yönlülüğü içinde bütünsel olarak sağlıklı olmanın yollarını öğrenmek ve kendi gerçek potansiyelimizi ve kimliğimizi keşfetmemiz. Dıştan içeriye doğru yapılan bu yolculukla, içten dışa doğru yaşamayı öğrenmek.
Vibe to BE ile olan birlikteliğimde; Yoga’nın kadim felsefi bilgileri ışığında geleneksel Hatha Yoga tekniklerini ruh, beden, zihin bütünlüğü içinde işleyerek meditasyon, nefes teknikleri ve mantralarla genişletiyorum.
Yoga’nın daimi öğrencilik yolunda hep birlikte yürümeyi hedefliyorum.